Rekomendacijos mokinių tėvams

1. Nuotolinis mokymas(is) – tai nėra ugdymas(is), kai mokytojas nuolat prisijungęs prie sistemos. Jis susideda ir iš savarankiškų užduočių bei savarankiško darbo.
2. Drauge su vaikais paruoškite mokytis tinkamą aplinką: stalas, kėdė, kompiuteris su interneto prieiga. Aplinka turėtų kuo mažiau blaškyti. Atminkite, kad kuo aplinka daugiau blaško, tuo vaikas greičiau pavargsta.
3. Jeigu yra galimybė, duokite vaikui naudotis kompiuterį (ar kitą išmanųjį įrenginį su kuo didesniu formatu). Pasirūpinkite, kad jame būtų pagrindinės dirbti reikalingos programos. Dirbti planšetiniu kompiuteriu, jei yra kita galimybė, nerekomenduojame, nes juo dirbdami dažnai būname susikūprinę, sukniubę.
4. Dienotvarkė – labai svarbus elementas kiekvieno mūsų gyvenime. Kuo jaunesnis vaikas, tuo svarbiau turėti aiškią dienotvarkę. Aiškiai sudėliokite dienos darbotvarkę: pirmoje dienos pusėje dirbame ir mokomės, vėliau – pietaujame ir ilsėsimės.
5. Padėkite mokytojams: pasiteiraukite, gal reikalinga kokia nors, ypač jaunesnių vaikų, tėvelių pagalba. Atminkite, kad mokytojai naudodamiesi nauja sistema pirmomis dienomis patiria didelį stresą ir jiems reikia supratimo ir palaikymo – tai yra labai svarbu geram startui.
6. Kas 30-50 min. (priklausomai nuo vaiko amžiaus) atitraukite mokinį nuo ekrano ir darykite pertraukėles. Atminkite, kad fizinis atsitraukimas yra būtinas gerai protinei veiklai.
7. Pamokos kultūra išlieka: virtualios pamokos metu telefonai turėtų būti išjungti. Tėveliai ar kiti šeimos nariai taip pat turėtų stengtis netrukdyti: nevaikščioti, nenešti vaikams maisto ar pan. Pamokos metu šalia neturi būti jokių augintinių – jie blaško dėmesį.
8. Virtualios erdvės kultūra: bendravimas virtualioje erdvėje turėtų būti mandagus, neįžeidžiantis (toks kaip ir realioje aplinkoje), o mokytojo pamoka – tai autorinis kūrinys, kuris negali būti įrašomas, fotografuojamas ir platinamas be mokytojo sutikimo. Už šį pažeidimą gresia atsakomybė.
9. Mokinių tėvai ir patys mokiniai įsipareigoja užtikrinti mokymo priemonių, naudojamų vykdant tradicinį ugdymą (vadovėlių, pratybų sąsiuvinių) turėjimą bei naudojimąsi, jei jų reikėtų nuotolinio mokymo eigoje. Už sugadintus ar prarastus vadovėlius bei kitas mokymo priemones atsiskaitoma nuperkant tokius pat.
10. Pamokos pradedamos nuo 9.00 val. pagal koreguotus tvarkaraščius, kurie bus paskelbti TAMO, juos gaus visi mokiniai.
Kovo 30 d. 9.00 val. visiems mokiniams vaizdo pamoka-klasės valandėlė su klasės vadovu. Numatoma aptarti nuotolinio mokymosi tvarką, atsakyti į klausimus. Toliau pamokos vyks pagal tvarkaraštį.
11. Pamokų laikas:
9.00 – 9.45 - 1 pamoka
9.55 – 10.40 - 2 pamoka
10.50 – 11.35 - 3 pamoka
Judrioji pertrauka 30 min.
12.05 – 12.50 - 4 pamoka
13.00 – 13.45 - 5 pamoka
13.55 – 14.40 - 6 pamoka
14.50 – 15.35 - 7 pamoka
14. Apie konkretaus dalyko mokymosi, atsiskaitymo formas bei vertinimą mokinius informuos dalyko mokytojai pirmosios dalyko pamokos metu.
15. Jei turite konkrečių klausimų dėl ugdymo nuotoliniu būdu organizavimo ir vykdymo, raštu susisiekite su klasių vadovais, grupių auklėtojais (pamokų metu skambinti nerekomenduojame, nes mokytojas tuo metu yra užimtas).
16. Visi mokytojai bus pasiekiami per TAMO ir elektroninius paštus (klasėje dirbančių mokytojų adresus jums arba jūsų vaikams atsiųs klasių vadovai).
17. Visa su ugdymu susijusi veikla bus fiksuojama TAMO dienyne (pamokos tema, klasės ir namų darbai, mokomoji medžiaga ir pan.).
18. Už mokinio dalyvavimą ugdomosiose veiklose, savarankišką darbą bei savalaikį atsiskaitymą už paskirtus darbus atsakingi mokinių tėvai.
19. Mokinio ligos atveju tėvai (globėjai) informuoja klasės vadovus patogiu būdu (per elektroninį dienyną TAMO, SMS ar elektroniniu paštu).
20. Dėl darbo formų ir būdų ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme susisiekite su grupių auklėtojais.
21. Technologijų naudojimo klausimais Butrimonių gimnazijoje konsultuoja gimnazijos IKT koordinatorė Jonė Poliakienė, informacinių technologijų mokytoja metodininkė (el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ), Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkciame skyriuje konsultuoja Virginijus Bučius, informacinių technologijų mokytojas (el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ).

Gera būti kartu!