Projektas „Literatūra-istorija-kinas“

Birželio 14 d. Lietuvoje minima Gedulo ir vilties diena. Šiais metais visa šalis minės 80-ąsias tremties pradžios metines, prisimins tremtyje žuvusius lietuvius, todėl ruošdamiesi šios atmintinos dienos renginiams Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkciame skyriuje vykdėme integruotą projektą „Literatūra-istorija-kinas“. Jo tikslas – paskatinti mokinius domėtis Lietuvos gyventojų trėmimų istorijomis, vaikų likimais, pagerbti buvusius tremtinius ir lagerių vargus patyrusius žmones.
Projektas buvo vykdomas birželio 7-10 dienomis lietuvių kalbos ir literatūros bei istorijos pamokų metu. Padedant mokytojoms D. Adžgauskienei ir A. Davidavičienei mokiniai ieškojo informacijos straipsnyje „Lietuvos gyventojų trėmimai į Sibirą: svarbiausi faktai, kuriuos būtina žinoti“, skaitė ir aptarė Marytės Kontrimaitės poemą „Mano vaikystės tėvynė“, tremtinių eilėraščius. Integruotų lietuvių kalbos ir literatūros-istorijos pamokų 7/8, 10 klasei metu žiūrėjome dokumentinį filmą „Ledo vaikai“, kalbėjome apie ištremtų vaikų likimą ( ištremta 55350 iki 16 metų vaikų, tremtyje gimė dar 18306). Su septintokais žiūrėjome dokumentinį filmą „Tremties keliais“, kad mokiniai daugiau sužinotų apie lietuvių tautos trėmimo vietas Sibire. Projektą baigėme režisieriaus Audriaus Juzėno vaidybinio filmo „Ekskursantė“ peržiūra ir aptarimu. Filmas sukurtas pagal tikrą vienuolikmetės mergaitės iš Lietuvos istoriją. Pabėgusi iš tremtiniais perpildyto krovininio traukinio, vežusio ją ir jos šeimą į Sibirą, ji įveikė 6000 km ilgą ir pilną pavojų bei nuotykių kelią namo į Lietuvą.
Integruotas projektas „Literatūra-istorija-kinas“ – puikus būdas mokiniams priminti mūsų tautos patirtus skaudžius išgyvenimus , pakalbėti temomis „Sovietų Lietuvos išgyvenimai“, „Trėmimai“, „Kova už būvį“, ugdyti mokinių pilietiškumą, neleisti pamiršti mūsų šalies istorijos.