Rudeninio žygio diena

Ruduo – itin gražus, spalvingas ir turtingas metas, kai gamtoje galima ne tik žaisti, dūkti, džiaugtis, bet ir stebėti, tyrinėti, pažinti ir mokytis.
Spalio 15 d. Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio skyriaus pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos išsiruošė į patyriminį rudens žygį.
Išvyka turėjo aiškų tikslą, maršrutą ir užduotis. Įveikę tam tikrą maršruto dalį, atidžiai klausydami mokytojų ir vaikų pasakojimų, stebėdami gyvūnus ir augalus bei dirbdami grupėmis atliks kompleksinio patyriminio ugdymo užduotis.
Iš mokyklos kiemo pirmiausiai žygeiviai patraukė Piliakalnio link. Pakeliui į prieplauką vaikai klausėsi paukščių balsų, upelio čiurlenimo bei lapų čežėjimo garsų. Piliakalnio papėdėje mokiniai skirstė toje aplinkoje augančius augalus į 3 grupes: medžius, krūmus ir žoles. Prie Nečiuikų šaltinio vaikai prisiminė ir pakartojo Lietuvos ir šios vietovės naudingąsias iškasenas.
Atlikę užduotis mokiniai nužingsniavo į Šilelio mišką. Eidami takeliu keliautojai turėjo stebėti lapuočius ir spygliuočius medžius, nustatyti jų skirtumus ir panašumus bei įvardyti šio miško rūšį.
Sekantis rudeninio žygio sustojimas buvo miško aikštelė. Čia ketvirtokai turėjo pristatyti informaciją apie savo pasirinktus medžius: ąžuolą, beržą, liepą, pušį, eglę.
Nukeliavus 500 metrų, vaikų laukė kūrybinė užduotis. Naudodamiesi gauta informacija ir turimomis žiniomis vaikai iš gamtinės medžiagos grupėse turėjo sukomponuoti paveikslėlį. Įvertinę ir pasidžiaugę vieni kitų darbais, papietavę, pažaidę judriuosius žaidimus, patraukė mokyklos link. Pakeliui namo buvo išgirstas kėkštų keliamas triukšmas, pastebėtas besirangantis žaltys, dideli skruzdėlynai ir žiemoti besiruošiančios skruzdėlės.
Šio žygio metu vaikai ne tik išgirdo, pamatė, patyrė, sužinojo, bet ir praktiškai atliko užduotis, bei lavino ištvermę, fizines galias ir bendravimo įgūdžius.

Daiva Abramavičienė, pradinių klasių mokytoja
Daiva Bartkevičienė, pradinių klasių vyr. mokytoja

Daivu1Daivu2