Kalėdų belaukiant

lėdų laukimas – pats stebuklingiausias ir paslaptingiausias laikas vaikams. Kiekvienas jų laukia su didele viltim, tikėdamiesi slapčiausių svajonių išsipildymo.
Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio skyriaus pradinukai šį laikotarpį praleido įdomiai ir kūrybingai. Jau pirmąją savaitę vaikai, nusipynę Adventinį vainiką, degė Vilties žvakę, linkėdami vieni kitiems meilės, laimės, džiaugsmo, sėkmės, santarvės ir ramybės. Per keturias Advento savaites buvo uždegtos Vilties, Tikėjimo, Džiaugsmo ir Ramybės žvakės. Su dideliu džiugesiu mokiniai puošė Kalėdinę eglutę ir gaminosi Adventinius kalendorius, kuriuos spalvindami kiekvieną dieną nekantriai laukė didžiojo stebuklo. Visą šį laikotarpį mokiniai stengėsi būti mandagūs, kultūringi, paslaugūs bei savo gerus darbus rašė ant lapelių ir dėjo juos į ,,Gerų darbų krepšelius“. Ant šventiškai pasipuošusios eglutės vaikai rado Kalėdų senelio laišką, kuriame jis paprašė vaikų priimti į savo klasę neklaužadą elfą ir jį pamokyti tvarkos, mandagumo ir gero elgesio. Kiekvieną rytą mokinukai stebėdavosi elfo pokštais ir išdaigomis.
Gruodžio 9 d. visi pradinukai vyko į Alytaus kraštotyros muziejų, kur gamino žaisliukus ,,Veltinukus“. Susipažino su vilnos savybėmis ir pirmą kartą išbandė vilnos vėlimą šlapiuoju būdu.
Kalėdų belaukiant buvo pravestos dvi integruotos lietuvių kalbos ir muzikos pamokos ,,Advento papročiai, tradicijos ir giesmės“ bei ,,Kalėdinių dainų ir eilėraščių skambesys“, kurių metu susipažino su Advento papročiais, darbais, tradicijomis, mokėsi Adventinių giesmių ir žaidimų, rašė sveikinimus draugams ir artimiesiems. Jau šeštus metus Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio skyriaus pradinukai su Punios biblioteka jungėsi prie akcijos ,,Pradžiuginkim vienišus žmones“. Mokinukai gamino atvirukus ir rašė Kalėdinius linkėjimus vienišiems seniūnijos žmonėms.
Gruodžio 22 d. pradinukai vyko į Dzūkijos dvarą, kuriame patyrė daug gerų emocijų dekoruodami imbierinius meduolius. Čia jie susipažino su įvairių šalių Kalėdinėmis tradicijomis.
O gruodžio 23 d. mokiniai, pasipuošę karnavalinėmis kaukėmis, susirinko į Kalėdinį žiburėlį. Vaikai pasiruošė vaišių stalą, šoko, dainavo, žaidė linksmus žaidimus, gamino Kalėdinį žaisliuką eglutei iš modelino ir žiburėlio pabaigoje sulaukė Kalėdų senelio su dovanomis. Emocijos ir gera nuotaika liejosi per kraštus!
Kalėdų paslaptis, geri darbai, teigiamos emocijos dar ilgai išliks vaikų atmintyje.

b_150_100_16777215_00___images_ak1.jpgb_150_100_16777215_00___images_ak2.jpg