Švenčiame Mokytojo dieną

IMG 2963 972 x 6481

Spalio trečią dieną Punios mokyklos-daugiafunkcio centro mokytojai kartu su Ūdrijos mokyklos-daugiafunkcio centro mokytojais išvyko į kelionę - Suvalkijos dvarai. Jau tampa gražia tradicija Mokytojo dieną paminėti ne tik mokykloje. Susidraugavę su Ūdrijos mokytojais jau antrą kartą Mokytojo dienos proga organizuojame išvyką. Šiais metais nusprendėme aplankyti Šakių rajone esančius Zyplių bei Gelgaudiškio dvarus.

Nuvykę į Zyplius buvome supažindinti su dvaro istorija, grožėjomės menėmis, jose eksponuojamais menininkų darbais, baldais. Sužinojome, jog Zyplių dvaro ansamblį sudaro 11 pastatų grupė: rūmai, dvi oficinos, virtuvė, karvidė, arklidė, tvartas, svirnas, ratinė, kumetynas, šunidė. Apžiūrėjome juos. Aplankėme dvaro arklidėse veikiančią pastovią tautodailininkų darbų ekspoziciją, pasivaikščiojome po parką – vieną didžiausių Lietuvoje. Grožėjomės paprastaisiais ir raudonaisiais ąžuolais, sidabriniais klevais, baltosiomis bei balzaminėmis tuopomis, parko įžymybe – 360 metų senumo ąžuolu.

Iš Zyplių vykome į Gelgaudiškį. Prie rūmų mus pasitiko tikra dvaro ponia ir pakvietė vidun. Dabartiniai rūmai buvo pastatyti apie 1842-1846 metus, tačiau patyrė daugybę išbandymų ir tik 2011 metais vėl atgimė naujam gyvenimui. Tai vienaaukštis, neoklasicistinis pastatas, stovintis ypatingoje vietoje. Kai artėji prie rūmų iš pietų pusės, atrodo, kad jie pastatyti nesibaigiančioje lygumoje, o kai žvelgi į juos iš šiaurės pusės matai, jog tai aukštas Nemuno slėnio šlaitas. Buvome supažindinti su dvaro istorija, vedžiojami po restauruotas menes, o vienoje iš jų ir patys pasijutome kaip davro ponai ir ponios. Moteris papuošė skrybėlaitėmis ir buvome mokomi dvaro žaidimų bei šokių. Prisišokę išėjome į terasą, iš kurios atsiveria įspūdingas vaizdas į Nemuną ir žemąjį Gelgaudiškį, po to išlikusiais originaliais sraigtiniais laiptais lipome į apžvalgos aikštelę ant dvaro stogo bei grožėjomės rudeninės gamtos panorama.

Kelionė visiems patiko. Grįždami jau ėmėme kalbėti, kur vyksime kitais mokslo metais. Ir žinoma, ne vieni – kartu su Ūdrijos mokytojais. Tegul graži draugystė tęsiasi.skanuota 697 816 x 612 1

Punios mokyklos-daugiafunkcio centro informacija