Adventas- džiugaus laukimo metas

101 0734 Copy     101 0728 Copy

Adventas – rimties ir susikaupimo, o kartu ir džiugaus laukimo metas. O kad šis laukimas neprailgtų, Punios mokyloje-daugiafunkciame centre buvo nuspręsta surengti popiečių ciklą            „Advento papročiai ir tradicijos“. Susiskirstę į grupes net keturis kartus mokiniai ir mokytojai rinksis į Panemunės dzūko pirkią buvimu kartu įprasminti adventinį laikotarpį. Trys popietės bus skirtos supažindinti su Advento laikotarpio tradicijom, darbais, o ketvirtoji, skirta 9-10-ų klasių mokiniams, bus Kūčių vakaro repeticija.

Pirmosios dvi popietės jau įvyko gruodžio 3-ią ir 5-ą dienomis. Jose dalyvavo 5-6-ų bei 7-8-ų klasių mokiniai. Popietę vedė kultūrinio darbo organizatorė Ona Kizelienė, o jai talkino Punios kaimo bibliotekininkė Irena Kaškonienė bei mokytoja Daiva Bartkevičienė. Pamokiusios dainuoti adventinę dainą „Sodai, sodai, leliumai“, uždegusios pirmą Advento vainiko žvakę papasakojo apie tai, kaip senovėje žmonės vakarodavo, kaip nudirbdavo daugybę darbų ir apie tai, kokių darbų Advento metu nebuvo galima dirbti. Pavyzdžiui, kirsti miško, nes buvo tikima, kad kartu su medžiais į namus piktos dvasios pareis.

Pasiklausius pasakojimų teko ir padirbėti. Teko kedenti vilnas, lukštenti pupeles, ardyti mezginį ir vyti siūlus į kamuolį, valkaunės ir kočėlo pagalba lyginti rankšluostį. Padirbėjus buvo menamos mįslės, šokami rateliai, žaidžiami žaidimai.

Džiaugiamės, kad galėjome pabūti drauge ir pajusti Advento ramybę, nusiteikti dvasingam švenčių laukimui.

Punios mokyklos-daugiafunkcio centro informacija