Keičiame mokymosi erdves

Duona0 Kovo 17d. Punios mokyklos-daugiafunkcio centro ikimokyklinės, priešmokyklinės grupės ir pradinių klasių mokiniai, lydimi mokytojų, išsiruošė į Alovės amatų kiemelį. Šios kelionės tikslas – sužinoti, kokius darbus reikia nudirbti žmogui, kol duona atkeliauja ant mūsų stalo. Kiekvienas galėjo išsikepti po mažą duonos kepalėlį.

Amatų kiemelyje mus pasitiko Alovės bendruomenės ,,Susiedai“ pirmininkė ir edukacinių programų vedėja Asta Kiselienė su savo pagalbininkėmis. Jos mums surengė ,,Duonos kelio nuo grūdo iki stalo“ edukacinę  programą.

Šeimininkė papasakojo ir parodė, kaip atrodo duonos raugas, kur, kiek laiko ir iš ko jis ruošiamas. Duonai formuoti buvo paruoštas ilgas stalas, kur visi kartu minkėme ir formavome kepalėlius, raižėme ant jų savo ženklus, kad duonelei iškepus lengviau savąjį kepalėlį atpažintume. Peržegnoję ir palaiminę kepalėlius pašovėme į iškūrentą duonkepę krosnį.

Kol duonelė kepė, visi kartu su šeimininke kalbėjome apie ilgą jos kelią nuo grūdo iki mūsų stalo, žemdirbio darbus, minėme mįsles, prisiminėme patarles ir priežodžius apie duoną, vaišinomės arbatžolių arbata. Suspėjome pasigaminti ir bandeles iš jau suminkytos kvietinių miltų tešlos.

Kaip skanu buvo ragauti šiltą, tik ką iš krosnies ištrauktą kvapniąją duonutę ir gardųjį pyragaitį!

Vaikai ne tik patys vaišinosi, bet ir tėveliams parvežė paskanauti pačių iškeptos duonelės.

Mūsų išvyka tuo dar nesibaigė. Apžiūrėję Alovės mokyklą ir miestelio centrą, namo važiavome per Alytų, kur „Dainavos“ kino teatre žiūrėjome nuotaikingą filmą ,,Kempiniukas Plačiakelnis“.

Išvyka visiems labai patiko. Pilni gerų emocijų ir naujų įspūdžių, vaikai laimingi grįžo į namus.

Visų mokinių, jų tėvelių ir mokytojų vardu norime padėkoti mokyklos administracijai už kelionei skirtą autobusą.

Mokytoja Daiva Bartkevičienė