Apsilankymas Tado Ivanausko zoologijos muziejuje

b_150_100_16777215_00___images_zoo_2015.jpgŠių metų gegužės pabaigoje, penktadienį, Punios mokyklos-daugiafunkcio centro keturios pradinės ir paruošiamoji klasės išvyko į Tado Ivanausko zoologijos muziejų Kaune.

Su mokykline grupe aš vykau lydėdama penktokę dukterį, kuri labai domisi biologija.

Prieš zoologijos muziejų mes visi užsukome ir į Birštono miesto centrinį parką. Šiek tiek pasimankštinome, įveikėme rytinį snaudulį ir pasileidome Kauno link, į zoologijos muziejų.

Gyvūnų gausa paliko mums išties didelį įspūdį, nesitikėjome išvysti tiek eksponatų. Gidė atskleidė daugybę gamtos paslapčių kalbėdama apie savo patirtį Lietuvos miškuose. Jos pasakojimas skatino džiaugtis buvimu gamtoje stebint įvairius jos reiškinius.

Ekskursijos metu mane, mokinės mamą, stebino nesenkantis Punios mokyklos mokytojų atidumas vaikams. Mažieji jautėsi pedagogų globoje tokie emociškai saugūs, kad nebijojo pasisakyti menkiausio negalavimo. Esant nedidelei grupei mokinių keturios lydinčios pedagogės galėjo skirti daug dėmesio visokeriopam mokinių ugdymui. Tai yra neįkainojamas nedidelių mokyklų privalumas. Mokiniai buvo skatinami gražiai elgtis ne tik savo grupėje, bet ir būti atidūs sutiktiems žmonėms.

Manau, kad vaikų tėvai turėtų būti dar dažniau kviečiami į mokyklą, esant galimybei – ir į ekskursijas. Mes, tėvai, galime daug išmokti iš mokyklos pedagogų. Kiekvienas susitikimas su Punios mokyklos mokytojais man yra didelė šventė – matydama jų darbą visada pasimokau kaip reikiamai ugdyti savo vaiką. Mokytojai paskatina mane neprarasti darbštumo bei nepamiršti kantrybės.

Ekskursija į Lietuvos zoologijos muziejų - man dar vienas pavyzdys, kad mokykla turėtų būti atvira, o tėvai aktyvūs ugdant mūsų jaunąsias atžalas. Norėčiau paskatinti visus tėvus ir mokytojus – nevenkime bendradarbiauti vaikų ir mūsų pačių labui.

Su pagarba, Rugilė Hamada