Puniškių pažintis su Anykščių kraštu

Punios mokykloje-daugiafunkciame centre pradėtas vykdyti mokinių užimtumo projektas „Draugystės gijos“. Kadangi šie metai paskelbti etnografinių regionų metais, buvo nuspręsta susipažinti su Aukštaitijos regiono kultūriniu paveldu.

Rugsėjo 11-ą dieną 40 mokinių bei juos lydinčių mokytojų vyko į kelionę po Anykščių kraštą. Pasigrožėję Puntuko akmeniu visi panoro išbandyti 300 m. ilgio trasą „ Lajų takas“ ir pasigrožėti Anykščių šilelio vaizdais iš 35 m. aukščio bokšto. Miesto panorama atsivėrė užlipus į apžvalgos aikštelę Šv. Mato bažnyčioje. Užkopę į Liudiškių piliakalnį aplankėme rašytojo Jono Biliūno kapą ir antkapinį paminklą. Papramogauti nuvykome ant Kalitos kalno, kur įrengta vasaros rogučių trasa. Tai vienintelis toks atrakcionas Lietuvoje, viliojantis nusileisti linksmaisiais kalneliais ir pajusti naujas bei netikėtas emocijas. Ekstremalių pojūčių mėgėjai išbandė naują atrakcioną „Kalitos salto“ – riedėjimą nuo kalno kitaip. Po pramogų vėl tęsėme pažintį su Anykščių kraštu. Daug apie jį sužinojome iš gido pasakojimo Arklio muziejuje. Vieni susidomėjo kalvio darbu ir pūtė dumples dovanų už tai gaudami nukaltą vinį, kiti stebėjo audėjos, keramikės, drožėjo darbą. Kas norėjo, galėjo pajodinėti ar pasivažinėti vežimaičiu po Arklio muziejaus teritoriją. Kelionės pabaigoje aplankėme Šeimyniškėlių piliakalnio istorinį kompleksą, kuris mena Vorutos pilies – vienos didžiausių medininių pilių Rytų Europoje – istoriją.

Klionė tikrai padėjo geriau pažinti Anykščių kraštą, suteikė daug informacijos bei tegiamų emocijų.

Punios mokyklos-daugiafunkcio centro informacija