Baidarių žygis Ūla

Vykdydami tęstinį mokinių užimtumo projektą „Draugystės gijos“ Punios mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai ir mokytojai rugpjūtį pradėjo baidarių žygiu. Praėjusiais metais baidarėmis plaukėme Verkne, o šiais pasirinkome maršrutą Ūlos upe. Pradėjome žygį nuo Rudnios užtvankos, o baigėme Zervynose.

Baidarių žygiai – ne tik puiki priemonė pažinti Dzūkijos kraštą, pasigrožėti jo gamta, bet ir galimybė ugdytis tikrąsias vertybes: meilę gamtai, savitarpio supratimą ir pagalbą, draugiškumą, atsakingumą. Kai kurias kliūtis įveikėme tik padėdami vieni kitiems, patardami, kaip jas įveikti.

Didelį įspūdį paliko Ūlos akis - vienas garsiausių ir įspūdingiausių šaltinių, kurį pasiekėme jau ne baidarėmis, o užsukome grįždami į namus autobusu. Nusileidome laipteliais, perėjome mediniu tilteliu ir patekome į šalia stataus upės skardžio esančią pievutę. Kairiojo Ūlos upės kranto terasoje ir kunkuliuoja gėlo vandens versmė Ūlos akis. Pasiklausę legendų apie šią versmę užlipome laipteliais aukštyn ir sustojome virš Ūlos upės skardžio įrengtoje apžvalgos aikštelėje pasigrožėti gamtovaizdžiu.

Žygis visiems paliko gerų įspūdžių. Jį baigdami kalbėjome, kad kitais metais būtinai rinksimės šį puikų keliavimo būdą, tik plauksime kita Dzūkijos krašto upe arba kitu maršrutu Ūlos upe.

Žygio akimirkas galite rasti Čia

Punios mokyklos-daugiafunkcio centro informacija