Punios mokykloje-daugiafunkciame centre - susitikimas su „Misija Sibiras“ dalyviais

Lapkričio 22 dieną į Punios mokyklos-daugiafunkcio centro salę rinkosi mokiniai, buvę tremtiniai ir kiti puniškiai susitikti su „Misija Sibiras“ dalyviais. Supažindinti su ekspedicijos tikslais, rezultatais, papasakoti įspūdžius atvyko Erika Fuks ir buvusi Punios mokyklos mokinė Laura Žūsinaitė. Jos kartu su bendražygiais, praėjusiais atranką jaunais žmonėmis, 2013 metų liepos mėnesį dvi savaites lankė lietuvių tremties vietas Tiumenės srityje. Ekspedicijos tikslas – sutvarkyti tremtinių kapus, susitikti su likusiais ten gyventi lietuviais, o grįžus į Lietuvą -organizuoti pristatymus mokyklose, skatinti domėtis mokinius skaudžia lietuvių tautos praeitimi, ugdyti patriotiškumą ir pilietiškumą. Misijos dalyvės susirinkusiems vaizdžiai papasakojo apie kelionę po Tiumenės sritį, susitikimus su vietiniais lietuviais, sutvarkytas kapinaites, pastatytus kryžius. Ekspedicijos tikslas buvo įgyvendintas. Į Lietuvą parsivežė neįkainojamą patirtį ir įspūdžius, įgyvendintus lūkesčius ir jausmą, kad atliko pareigą Tėvynei .

Susitikimui baigiantis, Laura ir Erika atsakinėjo į mokinių klausimus, bendravo su puniškiais tremtiniais, o paklaustos, ar dar kartą ryžtųsi tokiai misijai, atsakė, kad vyktų neabejodamos.
Akimirkas rasite Čia