Laisvės gynėjų dienos paminėjimas Punios mokykloje-daugiafunkciame centre

meowAtmintis gyva, nes liudija... Liudija, kad laisvė – didžiausia kiekvieno žmogaus ir kiekvienos tautos vertybė. Jau 23 metasi prisimename tuos, kurie 1991 metų sausio 13 dieną žuvo už Lietuvos laisvę.Punioje tapo tradicija Laisvės gynėjų dieną paminėti organizuojant šaškių turnyrą. Šeštadienį, sausio 11 dieną, į Punios mokyklos-daugiafunkcio centro salę susirinko per 40 šaškių sporto aistruolių iš Punios seniūnijos, Alytaus miesto ir rajono, Varėnos ir netgi iš Kauno. Punios seniūnas Gintautas Laukaitis ir mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Laimutė Žūsinienė pasveikino susirinkusius ir priminė Lietuvos valstybingumo atkūrimo istoriją, skaudžius jos puslapius. Bibliotekininkė Irena Kaškonienė parengė parodą „Žuvę už Tėvynę - amžinai gyvi“.Sausio 13 dieną pamokos Alytaus r. Punios mokykloje-daugiafunkciame centre prasidėjo Laisvės gynėjų dienai paminėti skirta pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“. 8.00 valandą, užgesinę šviesas, visuose mokyklos languose dešimčiai minučių uždegėme atminties žvakutes, primenančias okupacinės kariuomenės organizuoto nepavykusio valstybės perversmo aukas, kurių dėka buvo apginta Nepriklausomybė. Direktorė Laimutė Žūsinienė susirinkusius mokinius bei mokytojus pakvietė prisisegti po neužmirštuolės žiedą – kaip ženklą priminimo, kodėl esame laisvi, papasakojo apie 1991 m. sausio 13 d. įvykius ir jų reikšmę. Tuomet tylos minute pagerbėme už Laisvę žuvusius drąsuolius.