Sporto šventė Punioje 2014

Sporto šventė Punioje

Vasaros pabaiga Punioje buvo itin sportiška. Vietos bendruomenės iniciatyvinė grupė rugpjūčio 29 d. organizavo sporto šventę „Judėjimo džiaugsmas”. Šventė vyko naujoje sporto aikštėje, kuri buvo įrengta įgyvendinant Alytaus rajono Punios kaimo VO „Punios ainiai” projektą „Universalios sporto aikštės Punios kaime įrengimas – renovavimas“. Projekto Nr. LEADER–12-Alytus-03-030. Paramos suma, skirta projekto įgyvendinimui, 159999,19 Lt. Sumanius renovuoti sporto aikštę buvo siekiama gerinti Punios kaimo gyventojų laisvalaikio praleidimo sąlygas. Darbus atliko UAB „Ekspolita”.

Šventę pradėjo ir savo pasirodymu svečius nudžiugino Punios mokyklos – daugiafunkcio centro merginų šokėjų kolektyvas. Sveikinimo žodį tarė Punios seniūnas Gintautas Laukaitis ir pristatė susirinkusius svečius. Savivaldybės tarybos narys Gintaras Chščenavičius simbolinį atidaromos sporto aikštės raktą įteikė bendruomenės pirmininkui Linui Nedzinskui. Alytaus rajono vietos veiklos grupės projektų vadovė Vida Vrubliauskienė pasidžiaugė, kad Punioje jaučiama Margirio dvasia, kad jaunimas aktyviai įsitraukia į organizuojamus renginius. Kaimyninės Žagarių bendruomenės pirmininkas Alvydas Bernatavičius linkėjo nepristigti sportinio entuziazmo. Susirinkusiuosius sveikino rėmėjų lėšomis skraidantis lėktuvas. Šventės organizatoriai sulaukė paramos ir iš UAB „Medinukai”.

Krepšinio aikštelėje iš eilės grūmėsi penkios komandos: „Ūdrija”, „Žebenkštys”, „Punia kerta”, „Sėklinės bulvės” ir „Jungtinė komanda”. Aikštelėje užvirė karšta kova, kai pirmojo susitikimo metu susigrūmė „Ūdrija” ir Punios jaunimo komanda „Žebenkštys”. Kilo aistros , liejosi emocijos – vyrai kovėsi įnirtingai ir karštai . Labai maža – vos dviejų taškų persvara – laimėjo svečiai. Varžybų generalinis komisaras Vitas Šaulauskas spėjo ne tik organizacinius reikalus sužiūrėti, bet ir žaisti savo komandos sudėtyje. Punios komanda „Žebenkštys” savo miestelį reprezentuoja Alytaus rajone, turi įsigijusi komandinę aprangą, dalyvauja Alytaus rajone organizuojamose krepšinio varžybose. Pagal galimybes komandoje dalyvauja ne tik Punioje gyvenantis, bet ir pas tėvus grįžtantis jaunimas iš Kauno, Klaipėdos, Anglijos. Taigi po įnirtingų kovų šeimininkai pirmąją vietą užleido „Ūdrijai”, komanda „Žebenkštys” liko antra, „Jungtinė komanda“ - trečia.

Kai krepšininkai atkakliai kovojo aikštelėje, mažieji dalyviai varžėsi 40 metrų bėgimo rungtyje. Jaunučių grupėje greičiausia buvo Gabrielė Bartkutė, Dalius Višinskas atbėgo antras, Ieva Žiūkaitė – trečia. Jaunių grupėje I – II vietas pasidalijo broliai Domantas ir Žygimantas Žvaliauskai, III vieta atiteko Ignui Asakavičiui.

Kimštinio kamuolio metimo rungtyje jėgas išbandė ir maži, ir dideli. Aivaras Cariovas numetęs kamuolį 9,95 m. užėmė pirmąją vietą, Dominykas Žilionis buvo antras, o Martynas Marcinavičius berniukų grupėje liko trečias. Mergaičių grupėje nepralenkiama kamuolio metikė – Ernesta Mačionytė, antra – Neda Baranauskaitė, trečia - Ieva Žiūkaitė.

Norinčiųjų išbandyti rankos taiklumą eilė nusidriekė ir prie baudų metimo linijos. Taikliausias vaikų iki 12 metų amžiaus grupėje buvo Dalius Višinskas, anroji – Silvija Žurauskaitė, trečias – Martynas Marcinavičius. Moterų ir merginų grupėje laimėjo Neringa Kamblevičiūtė, taikliai mėtė ir Austėja Bučiūtė bei Akvilė Šikšnelienė. Vyrų grupėje nepralenkiamas buvo Dainius Kalėda, antrąją vietą užėmė Punios krepšinio veteranas Vitas Šaulauskas, Vilmantas Kaškonas liko trečias. Tritaškių metime kovėsi vien vyrai ir sėkmė lydėjo Eiviną Ribinską, Žydrūnas Lietuvninkas ir Mindaugas Laukaitis iškovojo antrąją ir trečiąją vietą.

Organizatoriai džiaugėsi, kad į šventę gausiai susirinko šeimos, netrūko ir pačių mažiausių klegesio. Mažieji, mamų ir energingų varžybų organizatorių padedami, nenuobodžiavo: suko lankus, mėtė kamuolius, atliko mišrias užduotis. Mažiausiam šventės dalyviui Martynui Šikšneliui vos vieneri. Vaikus labai pradžiugino rėmėjų dovanoti ledai.

Šventės trukmę pakoregavo lietus. Vaikai pagaliau liovėsi žaisti, o vyrai ginčytis prie krepšinio lanko... Varžybų organizatoriai džiaugėsi pavykusia švente, dalyviai laimėtais medaliais, svečiai išsivežė gražius įspūdžius apie Punią ir draugiškus, entuziastingus jos žmones. O štai jau daugel metų Anglijoje dirbantis, bet vis į gimtąją Punią grįžtantis Giedrius Vitunskas šventę įvertino angliškai - “Beautiful...”

Renata Žiūkienė,

šventės dalyvė, VO „Punios ainiai“ narė